Malarstwo jest kolebką sztuki

Bodajże każdy z nas jest przeświadczony o tym, że malarstwo zalicza się do sztuki. Jednak co możemy ogłosić o jego technikach. Przecież jest wiele technik malarskich, z którymi może się zapoznać każdy z nas. Każdy, kto pragnie mieć styczność z jakąś techniką, z malarstwem, to może rozpocząć od fundamentów. Należałoby rozpocząć od szkicowania, w związku z tym ołówek staje się jego pierwszym przyrządem, nad którą ma obowiązek popracować. Później opanować tworzenie portretów, cieni oraz wielu innych rzeczy wzniesie nas na wyższy poziom tej techniki malarskiej, wskutek tego po pewnym czasie możemy rozpocząć się następna technika malarską. Gra toczy się tutaj o malowanie pędzlem, przy pomocy farb. 

Na których farbach malować? Uczmy się malować na farbach akrylowych, które mają znamienite pokrycie na płótnie. Urozmaicajmy wcześniejsze projekty graficzne dowolnymi farbami, a również malujmy coś nowego. Czytajmy wiele książek na ten temat, ab zaznajomić odczucia innych malarzy. Co dzięki temu zyskamy? Będziemy też myśleć jak artysta. Tak w związku z tym warto zapoznawać się z takimi fundamentalnymi technikami malarstwa, dopiero w następnej kolejności jesteśmy w stanie pomyśleć o zapoznaniu się z dodatkowymi. Jeśli w taki sposób będziemy podchodzić do malowania, to na pewno wszystko nam prawidłowo pójdzie.

Malarstwo na szerszą skalę

Malarstwo obecnie nie świadczy wyłącznie styczność z pędzlem oraz farbami, jak to tradycyjnie się przyjmuje. Dziś malarstwo ma niezwykle znaczącą ilość technik malarskich, jakie powstały oraz bez ustanku powstają. Jest ich niezmiernie wiele. Jednak malarz, który pragnie od początku do końca posiadać styczność z tą formą sztuki, to musi poznać te techniki, prześledzić je i nauczyć się je wykorzystywać. Ważne jest to, abyśmy dążyli do poznania szerszego aspektu własnych zainteresowań. 

Co wkracza w skład malarstwa? 

kreślenie węglem

szkicowanie

malowanie farbami na różnych płótnach

technika decoupage

Chcąc być przyzwoicie przygotowanym do malowania powinniśmy wybrać się do sklepu plastycznego. Co w nim odszukamy? Ogromną ilość urządzeń oraz narzędzi do malowania, czyli rozmaite pędzle, płótna, papier, przedmioty, na których zdołalibyśmy malować. Trzeba się skupić się na tych wielu technologiach malarskich, może któraś zaintryguje nas nadzwyczaj oraz będziemy się w niej kształcić. Jednakże by tak było, to musimy się z nimi zaznajomić, nie poprzestać tylko na malowaniu pędzlem z farbami. Wypada kształtować nasze zdolności, jakie być może w przyszłości doceni galeria sztuki.

Styczność ze sztuką

Ze sztuką może posiadać kontakt każdy z nas. Na przykład jeden może zaintrygować się fotografią, natomiast inny malarstwem. Właśnie dlatego warto pamiętać o tym, że jeśli intrygujemy się którąś z tych dziedzin, to trzeba również postarać się pokazywać innym własne zdjęcia lub obrazy. Gra toczy się tu choćby o wystawy. Te wystawy mogą dotyczyć fotografii lub ewentualnie malowania. Czy nie mógłbyś zrobić jakąś pracę, którą zauważą wszyscy w szkole? Zostanie ona powieszona na gazetkach czy też w specjalnej gablocie. Jeśli mamy takie zdolności do fotografowania lub malowania, to nauczyciele prawdopodobnie wspomogą nam zorganizować wystawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *